Aktualności

Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku

Gminny Ośrodek Kultury w Piątku zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 13:00 na zajęcia podczas ferii zimowych.

poniedziałek 29.01 – gry i zabawy w języku angielskim
wtorek 30.01 i 06.02 – zajęcia plastyczno-techniczne: malowanie palcami, zabawy z ryżem, kaszą mąką, watą – tworzymy zimowe pejzaże
środa 31.01 i 07.02 – zajęcia plastyczne dla najmłodszych, origami, kartki walentynkowe, zimowe papierowe witraże (gwiazdki, malowanie masek, śnieżynki), głośne czytanie bajek, 9:00-10:00 zumba dla wszystkich
czwartek 01.02 i 08.02 – robótki ręczne, nauka robienia na drutach, robimy filcowe etui na telefon, mini figurki,
piątek 02.02 i 09.02 – malowanie na szkle, zajęcia plastyczne
poniedziałek 05.02 – gry stolikowe, scrabble, puzzle i inne

W miarę możliwości wycieczki do Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy (pokazy sprawnościowe, informacje o bezpieczeństwie podczas ferii), przygotowanie dzieci do udziału w projekcie ekologicznym „Lokomotywą po wiedzę 2018”, dyskoteka na zakończenie ferii.

17. Turniej Tenisa Stołowego w podstawówce w Piątku

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku serdecznie zapraszają rodziców i uczniów na 17 Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy i Przewodniczącej Rady Rodziców, który odbędzie się w środę 31 stycznia 2018 r. od godz.10.00 na holu I piętra szkoły podstawowej w Piątku.

Uwaga! Porywisty wiatr i zawieje śnieżne

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne z drugim stopniem zagrożenia. Od dziś do jutrzejszego poranka wystąpić mają silne wiatry. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia na terenie naszego województwa wynosi aż 90 procent. Z obserwacji synoptyków wynika, że silny wiatr występować ma dziś od godz. 16:00 do godz. 08:00 dnia następnego. Co gorsza, w miejscach, gdzie będzie padał śnieg, spowoduje zawieje śnieżne. Trzeba zatem zachować szczególną ostrożność na drogach. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu - informuje Piotr Szewczak, dyżurny synoptyk IMGW. źródło: IMGW-BIP

Tags: 

Zaproszenie na konsultacje społeczne

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii, działając w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy „Słyszę Serce", pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w ramach projektu pt. „Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami" realizowanego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem niniejszego projektu jest określenie poziomu wdrażania Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób Niepełnosprawnych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej z obszaru województwa łódzkiego. Realizacja opierać się będzie na badaniu obejmującym między innymi następujące obszary:
• programy działań na rzecz osób z niepełnosprawnością;
• możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością;
• sposoby udostępniania urzędowych informacji;
• dostępność architektoniczna i komunikacyjna Urzędu oraz jego wyposażenie;
• realizacja edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach;
• przygotowanie pracowników Urzędu do kontaktów z osobami z niepełnosprawnością;
•dokumentacja o charakterze strategicznym, którą kierują się instytucje w projektowaniu i realizacji działań kierowanych do osób z niepełnosprawnością.

W wyniku przeprowadzenia kompleksowych działań monitoringowych wypracowane zostaną zindywidualizowane rekomendacje uwzględniające specyfikę danego podmiotu, dotyczące między innymi: dostępności budynków, dostosowania form informacji do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz działań na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Jednostki, dla których stwierdzony zostanie wysoki poziom wdrożenia postanowień Konwencji, otrzymają pisemne potwierdzenie pozytywnego wyniku weryfikacji.

W ramach projektu zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się dn. 25 stycznia 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Goślubiu k. Piątku.

Konsultacje lokalne z przedstawicielami organizacji społecznych reprezentującymi osoby niepełnosprawne lub działającymi na ich rzecz, mającymi kontakt z Urzędem Gminy Piątek odbędą się w godz. 10.00- 12.00.
Konsultacje lokalne z osobami niepełnosprawnymi i osobami z ich otoczenia mającymi kontakt z Urzędem Gminy Piątek odbędą się w godz. 12.00- 14.00.

Turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku serdecznie zapraszają uczniów do udziału w Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców klas IV - VII o Puchar Prezesa Klubu LKS ,,Malina” Piątek, który odbędzie się 1 lutego 2018 roku od godziny 10.00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Równiać Szanse 2018

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności! Nabór trwa do 14 marca 2018 r. do godz. 12.00.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2018 r., a 30 listopada 2019 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się
- Organizacje pozarządowe (stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców),
- Domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Uwaga! O dotację nie mogą ubiegać się organizacje, które obecnie realizują inne projekty w ramach OKG i RKG Programu „Równać Szanse”.

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.
Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca 2018 roku, o godzinie 12:00.
Poniżej zamieszczamy zasady konkursu, wzór formularza wniosku, instrukcję wypełniania wniosku oraz kryteria oceny merytorycznej diagnozy.

W dniu1 lutego i 1 marca br. odbędą się webinaria (szkolenia on-line)"Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Sanse?" (informacja zawierająca adres do transmisji na żywo pojawi się na stronie www.rownacszanse.pl na dwa dni przed szkoleniem).

Dla zainteresowanych odbędzie się pięć jednodniowych szkoleń "Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?" w dniach:
10 lutego – Łódź, Poznań
17 lutego – Kraków, Gdańsk
23 lutego - Warszawa

Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Aby się zarejestrować się na szkolenie należy wypełnić formularz znajdujący się pod adresem https://www.rownacszanse.pl/f13

26. finał WOŚP w Czernikowie

26 Finał WOŚP odbył się również w Czernikowie. Jego celem było pozyskanie środków dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Mieszkańcy Czernikowa i sąsiednich wsi wzięli czynny udział w zorganizowanym przedsięwzięciu.
Łącząc przyjemne z pożytecznym, na Wielkim Finale WOŚP został zorganizowany bal karnawałowy przy muzyce na żywo, podczas którego wybrano króla i królową balu w trzech kategoriach wiekowych:
1. przedszkole (królowa Zuzanna Sieradzka, król Konrad Wróblewski)
2. kl. I - III (królowa Zuzanna Rzeźniczak, król Paweł Nowak)
3. kl. IV VIII (królowa Sylwia Rogozińska, król Jakub Abramczyk)
Zaangażowani uczniowie i rodzice chętnie uczestniczyli w zbiórce środków pieniężnych do puszek WOŚP. Nagrodą dla najmłodszych za ich empatyczne działania dla dobra innych było spotkanie z uwielbianym przez wszystkie dzieci Mikołajem, który nie omieszkał ofiarować im paczek.
Po wyczerpującej zabawie młodzież mogła odpocząć i skosztować domowych pyszności, przygotowanych przez rodziców z Boguszyc, którzy to w tym roku zajęli się organizacją balu karnawałowego.
W szkole działała również kawiarenka, w której można było zakupić pyszne, pieczone przez rodziców naszych uczniów, ciasta. Przy aromatycznej kawie czy herbacie toczyły się długie rozmowy, była to bowiem znakomita okoliczność ku temu, by nawiązać nowe znajomości lub podtrzymać te stare.
Panowała atmosfera pełna otwartości i serdeczności, każdemu zależało na jak najefektywniejszym przebiegu akcji i na zbiórce jak największej kwoty na ten jakże szczytny cel.
W międzyczasie można było oddać swój głos na Patrona Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Wśród kandydatów pojawili się:
- Kazimierz Wielki
- Orzeł Biały
- Henryk Sienkiewicz
- Lech i Maria Kaczyńscy
- Janusz Korczak
tekst i foto: SP w Czernikowie

Oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy

W załączniku przedstawiamy oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy (15.01.2018).

Tags: 

Nauczyciele rywalizowali o Puchar Starosty

W sobotę, 13 stycznia 2018 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Daszynie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty. W zawodach wzięło udział 18 osób (w tym 8 pań), nauczycieli z powiatu łęczyckiego.
W kategorii kobiet podium, na którym miejsce wywalczyła nauczycielka z Gminy Piątek, wyglądało następująco:
I miejsce: Anna Stelmaszewską z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy.
II miejsce: Ewa Topińską z Gimnazjum w Piątku i SP.w Czernikowie
III miejsce: Joanna Perzyńska z Witoni.
IV miejsce: Julita Szczepankiewicz z Krośniewic
V miejsce: Katarzyna Dębska z Zespołu Szkół w Daszynie
VI miejsce : Violetta Olesińska z Witoni
VII miejsce : Alina Miazek z SP.3 w Łęczycy
VIII miejsce : Agnieszka Olczyk z SP.3 w Łęczycy
Wśród panów wygrał Mariusz Stusek z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy, przed Sebastianem Miarką z tej samej szkoły i Grzegorzem Sochackim z Zespołu Szkół w Daszynie.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Tags: 

Konkurs na najładniejszy karmnik w podstawówce w Czernikowie

Uczniowie klas I - VII Szkoły Podstawowej w Czernikowie oraz ich rodzice i dziadkowie wzięli udział w rodzinnym konkursie na najładniejszy karmnik dla ptaków, który został rozstrzygnięty w piątek, 12 stycznia 2018 r.
Organizatorem konkursu była p. Anna Grzelak – nauczycielka przyrody i biologii oraz Koło Łowieckie „Czapla” w Piątku.
Celem konkursu było:
- kształcenie postaw proekologicznych;
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą;
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
Jak mówili organizatorzy, rywalizacja była bardzo zacięta, a pomysły na karmnik przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

Wyniki konkursu:
Justyna Jatczak (klasa VI), p. Edward Barylski (dziadek) - miejsce I
Kamil Jatczak (klasa IV), p. Edward Barylski (dziadek) - miejsce I
Amelia Stańczyk (klasa IV), Damian Stańczyk (klasa V), p. Krzysztof Stańczyk (tata) - miejsce II
Magdalena Gładysz (klasa VI), Julia Gładysz (klasa III), p. Anna Gładysz(mama), p. Tomasz Gładysz (tata) - miejsce II
Magdalena Stencel (klasa VI), p. Krzysztof Stencel (tata) - miejsce III
Dawid Abramczyk (klasa IV), Jakub Abramczyk (klasa VI), p. Zbigniew Abramczyk (tata) - miejsce III
Wyróżnieni:
Wiktoria Mikołajczyk (klasa VI), Igor Mikołajczyk (klasa VII),p. Tomasz Mikołajczyk (tata), Sebastian Jędrzejczak (klasa VI), Kacper Jędrzejczak (klasa IV), Dawid Jędrzejczak (klasa III), p. Mariusz Jędrzejczak (tata), Maria Wróblewska (klasa IV), Konrad Wróblewski (oddział przedszkolny), p. Michał Wróblewski (tata), Angelika Godlewska (klasa VII), Kamil Godlewski (klasa IV), p. Piotr Godlewski (tata)
Karolina Wasiak (klasa VI), p. Mariusz Wasiak (tata), Aleksandra Olczak (klasa VII), Jakub Olczak (brat), Patryk Ogłoszka (klasa II), Bartosz Ogłoszka (klasa I), p. Marcin Ogłoszka (tata)Tomasz Stańczyk (klasa VI), Julia Stańczyk (klasa IV), p. Wiesław Stańczyk (tata)

Po burzliwych naradach uznano, iż wszystkim należą się nagrody, które sponsorowane były przez Koło Łowieckie „Czapla”. Karmniki zostaną zawieszone na drzewach w lesie i pomogą ptakom przetrwać trudny okres zimy. Prezes Koła Łowieckiego w Piątku, p. Waldemar Mrulewicz, przeprowadził również pogadankę nt. ptaków i ich dokarmiania zimą.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Strony

Subskrybuj Articles

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness