Aktualności

Zaproszenie na konferencję "Czas na ekologię"

Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień serdecznie zaprasza wraz z partnerami: Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego, Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Stowarzyszeniem Ekosystem – Dziedzictwo Natury do udziału w konferencji Czas na ekologię!, która odbędzie się 4 grudnia br. w Łodzi (Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, sala konferencyjna).
Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Wzmacnianie konkurencyjności sektora MŚP i zrównoważony rozwój w sektorze produkcji ekologicznej” - SME ORGANICS, realizowanego przez Województwo Łódzkie w partnerstwie z 7 regionami UE w zakresie Programu Interreg Europe.
Celem konferencji jest zaprezentowanie rodzajów wsparcia dla sektora żywności ekologicznej w regionie łódzkim, omówienie jej znaczenia dla zdrowia człowieka, a także istotnych kwestii związanych z produkcją i promocją produktów ekologicznych.

Informacje o konferencji dostępne są także na naszej stronie: http://bruksela.lodzkie.pl/nasze-projekty/konferencja-czas-na-ekologie

W imieniu organizatorów prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie obecności do dnia 29 listopada br.
kontakt: rbwl@lodzkie.pl; 42 663 30 35, www.bruksela.lodzkie.pl

Badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy Piątek

W czwartek 30 listopada 2017 r. w Ośrodku Zdrowia ul. Stodolniana 6/2 w Piątku, w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy Piatek.
Zapisy telefonicznie: 24 722 15 65
Koszt badania komputerowego - 5 zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego - 10zł (badanie dodatkowe)
Zapisy prowadzone będą do dnia 30.11.2017 r.
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy
OKO-LUX Sp z o.o.

Pasowanie na Przedszkolaka

Czwartek 16 listopada dla dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola był dniem pełnym niezapomnianych wrażeń. To właśnie w tym dniu w obecności swoich rodziców najmłodsze dzieci uczęszczające do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku przeżyły pierwszą, jakże ważną uroczystość w przedszkolu - pasowanie na przedszkolaka.
Podczas uroczystości „maluchy" zaprezentowały swoje umiejętności. Odważnie mówiły wierszyki, tańczyły, śpiewały a następnie z ogromną powagą przyjęły z rąk Pani Dyrektor pasowanie specjalnym ołówkiem. Na potwierdzenie tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
Po uroczystym nadaniu tytułu przedszkolaka na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po tym wydarzeniu wszystkie dzieci z najmłodszej grupy „Misie" są już prawdziwymi przedszkolakami i z dumą mogą powiedzieć swoim rodzicom: „Mamo, Tato - Jestem Przedszkolakiem!
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy

W załączniku przedstawiamy oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy (20.11.2017).

Tags: 

Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, iż w dniu 07.11.2017 r. ogłoszony został konkurs Nr RPLD.10.01.00-IZ.00-10-004/17 na projekty przyczyniające się do powrotu na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.
W ramach przedmiotowego konkursu możliwa jest realizacja projektów ukierunkowanych na wsparcie działań ułatwiających powrót na rynek pracy osobom sprawującym opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 poprzez:
• tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi (działanie obligatoryjne w projekcie) w formie instytucjonalnej:
a) żłobków
b) klubów dziecięcych
c) opiekuna dziennego
• aktywizację zawodową osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 m.in. w formie (działanie fakultatywne w projekcie):
a) doradztwa zawodowego,
b) doradztwa indywidualnego,
c) pośrednictwa pracy,
d) szkoleń.
W projektach z zakresu opieki na dziećmi do lat 3 oczekiwanym efektem jest pomoc osobom sprawującym opiekę nad najmłodszymi w powrocie na rynek pracy. Powyższe dotyczy osób pracujących, które wskutek zagwarantowanej opieki nad dziećmi mają ułatwiony powrót do pracy po urlopie macierzyńskim/rodzicielskim lub osób bezrobotnych/biernych zawodowo, które w wyniku realizacji projektu podejdą pracę lub będą aktywnie jej poszukiwać.
Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 07.12.2017 do 14.12.2017.

Bezpośredni link do Regulaminu: http://rpo.lodzkie.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-n...

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Wydział Rozwoju Kadr w Regionie

Zapraszamy do Łęczycy na XIII Rajd Mikołajkowy

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników zabawy na wielką paradę Mikołajów, którzy już 9 grudnia wędrować będą ulicami Łęczycy podczas XIII Rajdu Mikołajkowego.
Każdy kto chciałby wziąć udział w tegorocznych mikołajkowych zmaganiach, musi zgłosić swoje uczestnictwo w Oddziale PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy, a następnie przygotować się na dobrą zabawę w towarzystwie setek małych i większych Mikołajów.
Tegoroczny Rajd Mikołajkowy wyruszy 9 grudnia. Zbiórkę zaplanowano punktualnie o godz. 9:00 przed ratuszem na Placu T. Kościuszki. Uczestnicy powędrują ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, os. Zachodnia, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską do Placu T. Kościuszki. Tu odbędzie się wręczenie odznak Najaktywniejszego Turysty 2017 r., Odznak Turystyki Pieszej PTTK oraz wyróżnień dla dzieci i młodzieży szkolnej i wręczenie prezentów uczestnikom parady.
W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Młodzież może uczestniczyć w rajdzie pod warunkiem pisemnego potwierdzenia jej udziału przez szkołę. Opłata na rzecz organizacji Rajdu dla wszystkich uczestników wynosi 2 zł. Warunkiem koniecznym uczestnictwa jest zapewnienie opieki przez nauczyciela lub upoważnionej osoby dorosłej. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 30 listopada w siedzibie Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 10. Biuro będzie czynne w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 17:00-19:00 oraz dodatkowo w dniu 27 i 28 listopada w godzinach 12:00 -15:00. Komandorem rajdu jest Paweł Czarnecki.

Nowoczesny rolnik w internetowym świecie

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wraz z bankiem BGŻ BNP Paribas oraz firmą Syngenta organizuje ogólnopolski cykl powiatowych spotkań informacyjnych adresowanych do rolników. Będą one dotyczyć korzyści z używania Internetu w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Liczymy na to, iż spotkania te zwiększą Państwa umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii i pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę, która pomoże Państwu w codziennej działalności. W załączniku przesyłamy program spotkania.
Spotkanie dla powiatu łęczyckiego odbędzie się 28 listopada 2017 r., o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Łęczycy - Pl. Kosciuszki 1, sala sesyjna.

Spotkania odbywają się we współpracy z firmą Syngenta - jednym ze światowych liderów dostarczających rozwiązania dla rolnictwa oraz bankiem BGŻ BNP Paribas - liderem na rynku Agro w Polsce. Partnerami spotkania jest także Łódzki Ośrodek Doradztwa.
Chcąc by spotkania miały charakter praktyczny, zachęcamy do zabrania ze sobą swoich urządzeń typu laptop, tablet czy też smartfon. Urządzenia te nie są wymagane, ale na pewno pomogą w przyswajaniu wiedzy, którą będziemy przekazywać.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności telefonicznie pod numerem 797 901 126 lub elektronicznie na adres e-mail: spotkania@kss.org.pl do 7 dni przed spotkaniem.
W razie wszelkich pytań dotyczących wydarzenia prosimy także o kontakt telefoniczny.
Pozdrawiam serdecznie
Ireneusz Niewiarowski
Prezes KSS

Koncert z okazji Jubileuszu 110-lecia Orkiestry OSP Piątek

Ochotnicza Straż Pożarna w Piątku zaprasza na Jubileuszowy Koncert z okazji 110-lecia istnienia Orkiestry OSP Piątek, który odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2017 r., o godz. 13:00 w kościele p.w. Św. Trójcy w Piątku (po mszy św. o godz. 12:00).

Międzynarodowa Konferencja poświęcona Edukacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju na terenach wiejskich

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi jako partner projektu RURAL DEAR AGENDA, zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji poświęconej Edukacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju na terenach wiejskich.
Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy przedstawicieli władz lokalnych województwa łódzkiego, kadrę naukową i dydaktyczną łódzkich uczelni, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz zrównoważonego rozwoju, nauczycieli i trenerów zajmujący się m.in. szeroko pojętą edukacją obywatelską.
Konferencja odbędzie się 22 listopada 2017 roku o godz. 10:00 w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, przy ul. Kilińskiego 98 (aula A3).
Więcej informacji na temat Konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod poniższym linkiem:
http://www.dpm.san.edu.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-konferencje-pt-eduka...

Zajęcia profilaktyczne w podstawówce w Piątku

W poniedziałek 13 listopada, w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I - VII wraz z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.
Najpierw uczestnicy spotkania obejrzeli film pt. „Uciekaj - Chowaj się - Walcz” wraz z komentarzem do tego filmu. Zebrani poznali procedury postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej.. Uczniowie dowiedzieli się, przypomnieli sobie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej drugiej osobie, ale też, w jaki sposób zareagować na pojawiające się obok niego zagrożenie.
Policjanci Rewiru Dzielnicowych w Piątku: asp. Artur Woźniak i st. sierż.. Kamil Mikołajczyk, jako prowadzący zajęcia profilaktyczne, pouczyli zebranych przypominając zasady działania podczas ataku terrorystycznego. Zaapelowali, by uczniowie nie przynosili do szkoły żadnych niebezpiecznych narzędzi. Policjanci podkreślili, „że obserwując ostatnie wydarzenia ze świata, tragedią może być nie sam atak terrorystyczny, ale wybuch paniki, a panice najlepiej przeciwdziałają trening i ćwiczenia, czyli przygotowanie się na zagrożenie”.
Dzięki przeprowadzonym zajęciom z udziałem policjantów szkoła rozszerza wiedzę uczniów o zagrożeniach atakiem terrorystycznym, za co bardzo dziękujemy funkcjonariuszom policji Rewiru Dzielnicowych w Piątku.
tekst i foto: SP w Piątku

Strony

Subskrybuj Articles

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie