Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bądź bezpieczny na drodze – przedstawienie w podstawówce w Czernikowie

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci i zbliżającym się Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.  15 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy mł.asp. p. Amadeusz Kościelski, mł. asp. p. Kamil Cierpikowski, sierż. szt. p. Kamil Mikołajczyk, asp. szt. p. Sebastian Kieliszek- kierownik Rewiru Dzielnicowych w Piątku. Policjanci mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Bądź bezpieczny na drodze” w wykonaniu uczniów klasy V pod opieką p. Joanny Śliwińskiej.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na  przejściu dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze, omówili sposoby unikania i pokonywania ich. Ponadto podkreślono jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Podczas spotkania z uczniami klas starszych mł. asp. p. Amadeusz Kościelski poruszył tematy tzw. cyberprzemocy uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z internetu i telefonów komórkowych, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zasady zachowania się w szkole i poza nią. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji . Serdecznie dziękujemy!!!

tekst i foto: SP w Czernikowie

 

 

Back to top