Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Balonik życzeń przeleciał 90 km i wylądował w Krzyszkowicach

To wyjątkowa historia, w której dziecięca ważna sprawa nie została zbagatelizowana przez dorosłych. Lena z Kopyści w gminie Łask z okazji dziewiątych urodzin wypuściła balon z prośbą o kontakt. Balon przeleciał 90 km i wylądował w Krzyszkowicach, nieopodal geometrycznego środka Polski w Piątku. Znalazł go myśliwy i spełnił dziecięce marzenie.

Lenka tuż po swoich dziewiątych urodzinach wpadła na pomysł puszczenia w świat balona ze specjalnym życzeniem, by osoba, która go znajdzie po prostu do niej zadzwoniła. Balon doleciał do Krzyszkowic w gminie Piątek. Wędrował blisko dziewięć dni i pokonał trasę 90 km. Myśliwy, który go znalazł myślał, że to śmieci. Jednak po przeczytaniu kartki wiedział, że ma szansę spełnić dziecięce marzenie.

Znalazca balonu z listem sprawą zainteresował Urząd Miejski w Piątku, a Burmistrz bez wahania napisał do Lenki list i zaprosił ją na zwiedzanie geometrycznego środka  Polski.

Bardzo chętnie będziemy gościć Lenkę z rodzicami. Pokażemy jej Piątek, geometryczny środek Polski i te ciekawostki, które mamy. Przygotowujemy jeszcze kolejną porcję gadżetów – mówi Krzysztof  Lisiecki, Burmistrz Piątku.

Z telewizyjnego reportażu poświęconego temu niecodziennemu wydarzeniu (wyemitowanym m.in. w TVP3 Łódź i Teleexpresie – linki poniżej) oraz listu do Burmistrza Piątku wiemy, że Lenka jest bardzo zadowolona z tego jak potoczyła się historia  jej urodzinowego balonika. Nie może się już doczekać wakacji i wizyty w Piątku, na którą zaprosił  ją  Burmistrz.

https://vod.tvp.pl/video/teleexpress,13122021-1700,57068928

https://lodz.tvp.pl/57429142/balonik-zyczen-przelecial-90-km-mysliwy-spelnil-marzenie-dziecka

Translate/Перекладач
Skip to content