Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Biblioteka zaprasza najmłodszych czytelników

Każde dziecko urodzone w latach 2013 – 2016, które odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Piątku otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. Składa się na nią pięknie wydana książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
W projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki.
Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny dziecka i jego obecność jest konieczna do otrzymania Wyprawki.

Kampania społeczna „Mała książka – Wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
Organizatorem Projektu jest Instytut Książki, a partnerem Projektu Gminna Biblioteka Gminna w PIĄTKU.
Zapraszamy!!!
tekst i foto: GBP w Piątku

Back to top