Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień pluszowego misia w podstawówce w Piątku

W dniu 26 listopada wychowawczynie klas drugich pani Małgorzata Tomczyk  i pani Arleta Osiecka w ramach innowacji pedagogicznej ,,Czytanie potrzebne jak drugie śniadanie” zorganizowały Dzień Pluszowego Misia. Zostali zaproszeni uczniowie klas: I a , I b i III b oraz gospodarze uroczystości klasy II a i II b.

Dzieci przyniosły do szkoły ulubione pluszowe misie. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół  była imponująca. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.  Pani Małgorzata Tomczyk powitała zaproszonych gości, a pani Arleta Osiecka zaprezentowała prezentację multimedialną dzięki której uczniowie poznali historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Został przeprowadzony również konkurs przyrodniczy nt. życia niedźwiedzi brunatnych zamieszkujących w Polsce i u naszych sąsiadów.

Po dużej dawce wiadomości o niedźwiedziach uczniowie przystąpili do konkursów sprawnościowych: wyjadanie miodu z talerzyka, zbieranie wykałaczek w rękawiczce, małe co nieco czyli  karmienie kolegi lub koleżanki bitą śmietaną z zawiązanymi oczami, zgadnij co jesz – odgadnięci produktu spożywczego po smaku, węchu. Cały czas spotkanie umilały  piosenki  o misiach. Na konie uczniowie utworzyli gigantyczny pociąg ,,Jadą jadą misie” i podchodzili do pani Tomczyk po małe co nieco czyli ciasteczko zamoczone w miodzie.

Każde dziecko otrzymało kolorowankę z ulubionym misiem z bajki. Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa, integrowania zespołów uczniowskich, a   jednocześnie świetną nauką poprzez zabawę.
tekst i foto: SP w Piątku

Back to top