Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konkurs „Spisowy #TetrisChallenge”

Urz±d Statystyczny w Łodzi informuje o ogłoszeniu konkursu dla uczniów klas I-III szkół podstawowych Spisowy #TetrisChallenge”.

Konkurs zakłada popularyzację wiedzy na temat na Narodowego Spisu Powszechnego Ludno¶ci i Mieszkań 2021, rozbudzenie kreatywności i pomysłowości uczestników, a także wytworzenie w społeczeństwie pozytywnej opinii o spisie powszechnym,  zwiększenie zainteresowania dokonaniem samospisu oraz zbudowanie zaufania do rachmistrzów spisowych.

 Zadanie konkursowe polega na  wykonaniu zdjęcia zgodnego z założeniami zabawy #TetrisChallenge, promującego w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny zagadnienia związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludno¶ci i Mieszkań (np. sposoby realizacji spisu, wyposażenie rachmistrza spisowego, publikacji wyników Narodowego Spisu Powszechnego). Zdjęcie musi być zrobione z góry, a osoby i rzeczy ułożone jak klocki na planszy w popularnej grze komputerowej Tetris.

 Do realizacji Konkursu niezbędna jest pomoc osób starszych (członków rodzin lub opiekunów), co umożliwi, poza doskonałą zabawę, także integrację wewnątrzrodzinną.

Organizator wyłoni dziesięciu laureatów konkursu, którzy otrzymaj± dziecięcy Smartwatch z kamerą i lokalizatorem oraz zestaw gadżetów promujących Narodowy Spis Powszechny Ludno¶ci i Mieszkań 2021.

Szczegóły konkursu zamieszczono na stronie https://lodz.stat.gov.pl/nsptetris

 

Back to top
Skip to content