O zasadach bezpiecznego spędzania ferii

Niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, na sankach oraz akrobacji na lodowisku.  Zanim to nastąpi, musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania zimowej przerwy.

Dnia 6 lutego 2019r.w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły przybyli zaproszeni  przedstawiciele Posterunku Policji w Piątku Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, dzielnicowi: sierż. szt. Kamil Mikołajczyk i mł. asp. Kamil Cierpikowski. Poruszony został temat bezpieczeństwa podczas ferii. Dzielnicowi przypomnieli o zagrożeniach związanych z niewłaściwym dobieraniem miejsca na zimowe zabawy. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła w Czernikowie usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Policjanci przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Przypomniano również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się w porze wieczorowej i konsekwencjach związanych  z nieprzestrzegania tego przepisu. Tematem spotkania, oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie ferii i zakazie korzystania z  zamarzniętych akwenów wodnych , były zagrożenie czyhające na młodzież i dzieci podczas korzystania z Internetu.

Podsumowaniem pogadanki były życzenia udanego wypoczynku z przesłaniem, że tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków i sprawi, że ferie będą czasem beztroskiej zabawy i radości.

Dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas, za przekazanie dzieciom tak cennych wskazówek i rad, dzięki którym ferie zimowe na długo pozostaną w pamięci jako niezapomniana, radosna przygoda.
tekst i foto: SP w Czernikowie

 

Back to top