Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Październik – miesiącem świadomości raka piersi

Październik jest wyjątkowym okresem w całym roku kalendarzowym, ponieważ uznaje się go za miesiąc świadomości raka piersi. I choć badać powinnyśmy się przez cały rok, to właśnie w październiku powstaje najwięcej społecznych kampanii, przypominających o diagnostyce, profilaktyce oraz metodach leczenia tego nowotworu.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (szacuje się, że cierpi na niego aż 25% z nas) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%). Głównym powodem dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka , jest zbyt późne wykrycie choroby.

Decydujące znaczenie dla leczenia raka piersi ma jego diagnostyka oraz wczesne wykrycie, dlatego zachęcamy do wykonywania badań profilaktycznych. Regularne badanie pozwala skutecznie wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Daria Kondak

Back to top
Skip to content