Przed podjęciem ostatecznej decyzji

w środę 22 maja 2019 roku klasy ósme Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, pod opieką Pani Marii Sobieraj i Pani Marianny Stępniak uczestniczyły w XV Targach Edukacyjnych. Odbyły się one w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Ich organizatorem była Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.
Organizatorzy zadbali, by wesprzeć ósmoklasistów w podjęciu ostatecznej decyzji w zakresie wyboru szkoły. Odpowiadali na zapytania i zaspakajali ciekawość zainteresowanych: Jak pomóc kończącemu szkołę dziecku w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej? Do jakiej szkoły posłać pociechę, by zapewnić mu rozwój pasji i zainteresowań? Co dana placówka ma do zaoferowania swoim uczniom? Odpowiedzi Na te i inne pytania można zdobyć na Targach Edukacyjnych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia oraz zasadami rekrutacji w poszczególnych szkołach powiatu łęczyckiego. Każda placówka przygotowała własne stoisko, przy którym uczniowie i nauczyciele udzielali wszystkim chętnym informacji oraz rozdawali ulotki. Można było również posmakować różnych ,,pyszności” przygotowanych na zajęciach praktycznych przez uczniów. Udział w targach na pewno pomoże ósmoklasistom w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej dalszej edukacji.
tekst i foto: SP w Piątku

Back to top