Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Teatr cieni w Czernikowie

Z pewnością 6 listopada  2018 r. pozostanie dla wielu uczniów dniem niezapomnianym. Tego dnia młodsi przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie gościli w szkolnych progach artystów teatru cieni.

Na samym początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z genezą teatru cieni, stanowiącego rodzaj teatru lalkowego. Prowadzący pogadankę wskazali publiczności kraj i czas powstania teatru cieni.

W dalszej części nastąpiła obserwacja przez widzów prezentowanych bajek. Uczniowie uważnie śledzili cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Oceniali jednocześnie postępowanie występujących w bajkach bohaterów.

Trzecia część spotkania polegała na zabawie w teatr. Chętne dzieci wcielały się we wskazane role. Nabywały nowe umiejętności aktorskie, doskonale się przy tym bawiąc.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Back to top