Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

TMPiO ogłasza konkurs filmowy „Historia Piątku losami mojej rodziny pisana”

W roku 100 – lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj chcemy zaproponować udział w szczególnej formie upamiętnienia ludzi, wydarzeń i miejsc z naszej historii. Zapraszamy do udziału w konkursie filmowym „Historia Piątku losami mojej rodziny pisana”.

Zadaniem uczestników konkursu będzie nakręcenie filmu – wywiadu z naocznymi świadkami historii, najstarszymi osobami w rodzinie. Być może jest to ostatnia już szansa by utrwalić ich wspomnienia…. Masowy udział w konkursie będzie najlepszą formą poznania i upamiętnienia historii Naszej Małej Ojczyzny przez młode pokolenie.
Mamy nadzieję, że da mu także satysfakcję z możliwości rozwoju zainteresowań oraz ze …. zdobycia nagród przewidzianych dla zwycięzców.
Nie trzeba stosować żadnych skomplikowanych urządzeń – wystarczy zwykły telefon komórkowy. Zasięgu terytorialnego prac nie ograniczamy, mimo tytułu konkursu, tylko do Piątku – zakładamy, że losy bohaterów mogły toczyć się w różnych częściach świata: na emigracji, na przymusowej deportacji na Syberię… Konkurs jest częścią projektu „100 lat Niepodległej w Środku Polski” i wpisuje się w kalendarz obchodów tej rocznicy w gminie Piątek. Sfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Gminy Piątek, przeznaczonych na granty sołeckie.

Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic

więcej informacji na fanpage’u TMPiO oraz na stronie gminy Piątek:
​www.facebook.com/tmpiooo/
www.gminapiatek.pl/
projekt współfinansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego w ramach „Grantów sołeckich”

Regulamin konkursu filmowego

Back to top