Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Czernikowa pojechali na wycieczkę do Łodzi

We wtorek 22 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie wybrali się na wycieczkę szkolną do Łodzi. Pierwszą z atrakcji było obejrzenie filmu “Piotruś królik”. Prześmieszna postać głównego bohatera wzbudziła w młodych widzach wiele różnorodnych odczuć – od zachwytu przez złość po współczucie. Obserwując jego losy, uczniowie uczyli się empatii, poznawali niszczącą siłę kłamstwa, a także budująca siłę miłości.  Kolejnym punktem w programie wycieczki była wizyta w łódzkim zoo. Różniła się ona jednak od tych dotychczasowych, albowiem stanowiła bezpośrednie spotkanie z żywą fauną. Dzieci zostały oprowadzone po terenie zoo i zapoznane z mieszkającym w nim zwierzakami.  Dzięki wyczerpującym wyjaśnieniom przewodnika wiele dowiedziały się na temat ich życia.  Mogły również ich dotknąć czy pogłaskać.

Back to top
Skip to content