Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Czernikowa pojechali na Zlot Młodych Programistów

W piątek, 8 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Czernikowie wybrali się na Zlot Młodych Programistów do Centrum Edukacyjnego w Łodzi. Stanowił on ostatni, po zajęciach edukacyjnych opartych na budowaniu i programowaniu robotów z klocków Lego, etap realizacji projektu “Kod do przyszłości”.

To była niezapomniana przygoda zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Podczas trwania warsztatów uczniowie zapoznali się z działaniem nowych robotów mobilnych.  Pani Anna Kijo pokazała dzieciom nowoczesne technologie, które z sukcesem wykorzystywane są w szkołach , m.in.: Scottie Go, Ozoboty, roboty: Photon, Dash i Dot, DOC i inne. Nasi podopieczni zyskali doskonałą okazję na zdobycie nowych umiejętności. Dzięki udziałowi w takich przedsięwzięciach dzieci przyswajają podstawy programowania z wykorzystaniem języków wizualnych.  Nauka kodowania to droga do szukania indywidualnych inspiracji, to rozwój poprzez zabawę, to wychodzenie naprzeciw postępowi cywilizacyjnemu.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Back to top
Skip to content