Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Czernikowie – spotkanie uczniów z policjantami

W czwartek, 31 marca 2022r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie z policjantami Posterunku Policji w Piątku. Pogadanka dotyczyła głównie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz elementarnych przepisów związanych ze zbliżającym się egzaminem uczniów na kartę rowerową.

Młodzież aktywnie włączyła się w pogadankę, udzielała prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. Przedstawiciele policji omówili podstawowe zasady  ruchu pieszych, rowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach. Zwrócono szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych po zmroku. Policjanci przypomnieli dzieciom zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców, by dokładnie upewnić się, że można bezpiecznie przejść przez pasy, aby nie zostać potrąconym na przejściu dla pieszych. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami o obowiązujących regulacjach prawnych, a także o skutkach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Na koniec maluchy miały możliwość zadawania wielu pytań dzielnicowym. Uczniowie podziękowali policjantom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content