Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zapraszamy do kulinarnej bitwy regionów

Bitwa regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny dla KGW odbywający się w dwóch etapach.
Pierwszy etap – eliminacyjny w danym województwie, ma za zadanie wyłonić 3 KGW z regionu (skład jednego zespołu 3 osoby), które przedstawią jedną potrawę swojego regionu. Zgłoszenia można składać do 20.07.2018r. drogą elektroniczną na adres lodz@kowr.gov.pl
Każdy zespół może zgłosić tylko jedno danie konkursowe. Przepis na danie konkursowe należy zamieścić na karcie zgłoszenia udziału w konkursie (załącznik nr 1). Komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace zaprezentowane przez zespoły KGW z woj. łódzkiego do udziału w finale ogólnopolskim.
Drugi etap – finał ogólnopolski odbędzie się w Myślęcinku/k. Bydgoszczy. KGW przygotowują regionalne dania główne i prezentują je przed profesjonalnym jury.

Bitwa regionów to świetna okazja do poznania kuchni i obyczajów różnych regionów Polski. To okazja do nawiązania wzajemnych relacji między społecznościami. Publiczność biorąca udział w wydarzeniu, będzie miała możliwość poznania tradycji i obyczajów kulinarnych swoich sąsiadów. W działaniu widzimy duży potencjał, który zainteresuje media regionalne jak i krajowe. Impreza odbędzie się 9 września w godz. 12:00 – 17:00, podczas dużej imprezy organizowanej przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku.
Podczas wydarzenia istnieje możliwość sprzedaży produktów na stoiskach KGW.
Każde KGW uczestniczące w finale bitwy regionów otrzyma zwrot kosztów za zakupione produkty zużyte na potrzeby konkursu w wysokości 500 zł brutto.

Regulamin i informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo w załączniku.
Należy zwrócić uwagę by załącznik nr 2 został podpisany przez każdego członka Zespołu (należy odesłać tyle podpisanych załączników nr 2 ilu członków liczy Zespół).

W przypadku pytań należy kontaktować się z Panią Karoliną Lubińską pod nr telefonu 42 636-53-26 w. 20.

Regulamin konkursu Bitwa Regionów- bitwa na smaki

Załączniki 1, 2 regulaminu Bitwa Regionów

Back to top
Skip to content