31. finał WOŚP w Piątku

W niedzielę, 29 stycznia podobnie jak w całej Polsce, także w Gminie Piątek zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Sztab organizacyjny 31. finału WOŚP tradycyjnie mieścił się w Szkole Podstawowej w Piątku.

Ze względu na remont hali „Pilawa” tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się na I piętrze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, a towarzyszące mu rozgrywki sportowe i pokazy, jak zawsze w nowej hali sportowej.

Tuż po godz. 15 – Daniel Gorący – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piątku wraz z członkami miejscowego sztabu WOŚP dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Na  uczestników wspólnego grania czekało wiele atrakcji. Hala sportowa była areną licznych rozgrywek w piłkę nożną, pokazu karate w wykonaniu Szymona Frankiewicza (ucznia podstawówki w Piątku) oraz pokazu udzielania pierwszej pomocy, którzy przygotowali i przedstawili druhowie z OSP Piątek.

Na scenie WOŚP swoje aktorskie, taneczne i wokalne umiejętności zaprezentowali uczniowie piątkowskiej podstawówki oraz dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Także w tym miejscu odbywały się tradycyjne aukcje WOŚP. Na uczestników finału jak zawsze czekała ciesząca się ogromną popularnością kawiarenka, gdzie serwowano pyszne ciasta, gorące i zimne przekąski oraz napoje. Wiele osób przystawało również na wystawie rękodzielnictwa Pani Barbary Garus oraz stoisku przygotowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Piątku. Nie brakowało też amatorów malowania twarzy oraz chętnych do spróbowania swoich sił w wykonywaniu makram. Imprezę zakończył koncert zespołu Big Dance oraz tradycyjne „Światełko do nieba”.

Sztab Organizacyjny WOŚP w Szkole Podstawowej w Piątku składa podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, hojnym uczestnikom działania, organizatorom i współorganizatorom.
To dzięki Wam i Nam 31. Finał WOŚP w Geometrycznym Środku Polski należy do udanych. W tym roku w Gminie Piątek zebraliśmy 28 438,22 zł. Kwotę przekazano już na konto Fundacji WOŚP.
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE GRANIE, BY WYGRAĆ Z SEPSĄ!
GRALIŚMY DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH!