Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Drugoklasiści piątkowskiej podstawówki na wycieczce w Toruniu

W słoneczny, czwartkowy poranek, 10 czerwca 2021 roku uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Torunia. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzena Skowron ? kierownik wycieczki, Wanda Grabarek i Maria Sobieraj. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Przewodnikiem grupy był pan Marek Korczuk. Wizytę w mieście zaczęła się od seansu w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali projekcję ?Wirujaca Ziemia?. Dzieci poznały podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi. Nauczyły się jak rozpoznawać gwiazdy i planety, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów.

Następnie grupa się na spacer po Starym Mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotykanych zabytków. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek. Następnie nadszedł czas nas domowy obiad, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania bogatej w wiele zabytków Starówki.

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika. Zajęcia warsztatowe urozmaicał fakt, iż prowadzący ? mistrz cechu piekarskiego i wiedźma – porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla Ziemi Chełmińskiej.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content