Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W piątek 26 kwietnia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W trzech grupach wiekowych udział wzięło łącznie 66 uczestników. Część pisemna odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, część ustna w sali OSP Piątek. W przerwie pomiędzy częścią pisemną i ustną uczestnicy konkursu spotkali się przy Geometrycznym Środku Polski na Rynku w Piątku, gdzie poznali historię miejscowości. Każdy uczestnik turnieju otrzymał od Wójta Gminy imienny certyfikat pobytu w Geometrycznym Środku Polski oraz okolicznościowe gadżety-magnesy.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej będą reprezentować województwo łódzkie w finale centralnym OTWP, który odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Złotym Potoku.

Back to top
Translate/перекладати »
Skip to content