Uroczystości 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą

To wydarzenie się zakończyło

WÓJT I RADA GMINY PIĄTEK,DYREKTOR ZSMR i TMPiO zapraszają na uroczystości obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą, które odbędą się w Piątku w dniach 7 i 8 września 2019 r.

Program:
Sobota 07.09.2019 r.:
08:00 – start I Ogólnopolskiego Rajdu Bitwy Nad Bzurą Organizowanego Przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
14:00 – start Rajdu Rowerowego  ?Szlakiem Bitwy Nad Bzurą?
14:00 – start Biegu Pamięci
17:00 – start trasy pieszej – Spacer po Piątku z przewodnikiem, konkursy
18:00 – powrót grup na metę rajdu, posiłek
19:00 – ZSMR – wieczornica  patriotyczna,  przemarsz pod Pomnik 14. Wlkp. Dywizji Piechoty

Niedziela 08.09.2019 r.:
11:30 –  odsłonięcie i poświęcenie Tablic Pamiątkowych przy Pomniku Krzyż, złożenie kwiatów
11:45  – przemarsz na Rynek, rozwinięcie 100-metrowej flagi biało-czerwonej, przemarsz pod Pomnik Geometrycznego Środka Polski, podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu, przemarsz do kościoła pw. Św. Trójcy
12:00 – Msza Święta
13:00 – przemarsz Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej i uczestników uroczystości pod Pomnik 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty
13:15 – rozpoczęcie uroczystości:
– wystąpienie Wójta Gminy Piątek, przemówienia
– Apel Poległych, Salwa Honorowa
– złożenie kwiatów pod pomnikiem
– defilada Pododdziału i Orkiestry Wojskowej
– pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Garnizonu Toruń (boisko ZSMR w Piątku)/ punkt promocyjny ?Zostań Żołnierzem RP?.

Klauzula informacyjna
Szanowni Państwo! Podczas imprez organizowanych przez Urząd Gminy Piątek/ Gminę Piątek prowadzona jest dokumentacja fotograficzna. Udział w tych wydarzeniach jest równoznaczny z Państwa świadomą zgodą na wykorzystanie wizerunku dla celów promocji danego wydarzenia.
Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Piątek z siedzibą przy ul. Rynek 16, 99-120 Piątek, reprezentowana przez Wójta Gminy Piątek. W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail:
iodo@ugpiatek.pl
Informacja ? www.bip.ugpiatek.pl