Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Happy Bus ponownie gościł w Piątku!

Po przerwie spowodowanej pandemią do Piątku ponownie przyjechał Happy Bus. Przez cztery dni (4-7 lipca) międzynarodowi wolontariusze od godz. 10 do 17 zapewniali zabawę i opiekę najmłodszym mieszkańcom naszej gminy, którzy odwiedzili przystanek Happy Busa. Organizatorami przystanku byli: Fundacja Pomocy Dzieciom Happy Kids, Gminny Ośrodek Kultury w Piątku oraz Urząd Miejski w Piątku.

Happy Bus to wakacyjny projekt Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids mający na celu dostarczenie dzieciom z mniejszych miejscowości rozrywki podczas przerwy od szkoły. Jest organizowany od 2010 roku. Do 2021 roku swoim zasięgiem objął 131 przystanków, na których bawiło się łącznie 80.000 dzieci z różnych rejonów Polski.  Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a opiekę nad dziećmi w sprawują wolontariusze. Wśród nich znajdują się studenci z zagranicy rekrutowani m.in. przy współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC.

Nadmuchiwana zjeżdżalnia, labirynty i wypełniony piłeczkami basen w Happy Busie, plac budowy z wielkoformatowych kloców, zajęcia plastyczne, wyplatanie kolorowych warkoczyków, gry i zabawy, zawody sportowe oraz inne atrakcje z radością zostały odebrane przez dzieci. Codziennie na przystanku Happy Busa, na boisku ZSMR w Piątku, bawiło się ponad stu najmłodszych mieszkańców Gminy Piątek. Wśród nich byli też uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez OSP Piątek.

W czwartek, 7 lipca z wolontariuszami i bawiącymi się na przystanku Happy Busa spotkał się Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki oraz Dyrektor GOK w Piątku – Dariusz Struszczak. Burmistrz podziękował wolontariuszom za opiekę i zorganizowanie zabawy dla dzieci. Każdy z wolontariuszy otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów oraz certyfikat pobytu w geometrycznym środku Polski.

 

 

Skip to content