Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Jak nie czytam, jak czytam

W piątek, 7 czerwca o godz. 10.00 uczniowie szkół podstawowych w Piątku i Czernikowie; uczniowie Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku; DKK przy GBP w Piątku oraz Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Piątku, Wójt Gminy Piątek Pan Krzysztof Lisiecki z ochotą przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania, która przebiegała pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
Wszyscy z książką w dłoni zebrali się na Skwerze Geometrycznego Środka Polski, aby zarażać innych czytaniem. Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Każdy czytał to, na co miał ochotę, a dzieci, które nie potrafią czytać słuchały, jak inni czytali dla nich. Udziałem w akcji przyłączyliśmy się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie. Głównym organizatorem akcji ?Jak nie czytam, jak czytam? była Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku. Panie z DKK obdarowywały uczestników zakładkami okolicznościowymi, plakietkami i folderami. Akcja ma pomóc w promocji czytania, w inicjowaniu mody na czytanie. Ma pokazać nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. W akcji uczestniczyło 650 osób.
GBP w Piątku

Skip to content