Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Misterium Bożonarodzeniowe w piątkowskiej podstawówce

Barwne i dynamiczne, a zarazem wzruszające i skłaniające do refleksji – takie było Misterium Bożonarodzeniowe przygotowane przez 50- cioro uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pani Elżbiety Kucharskiej oraz  Joanny Wojtak,  Bożeny Szymczak, a także Beaty Jankiewicz.  W kostiumach przygotowanych przez rodziców oraz pięknej, nastrojowej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny związane z narodzinami Chrystusa. Ten niezwykły spektakl został uświetniony występem chóru szkolnego, który zaśpiewał  kolędy oraz współczesne utwory nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.

Zgromadzona publiczność: w tym przedstawiciele władz Gminy Piątek na czele z p. Wójtem Gminy Piątek Krzysztofem Lisieckim, księdzem Proboszczem Stanisławem Poniatowskim, Przewodniczącym Komisji Oświatowej p. Tomaszem Kucharczykiem, dyrektorem GOKu – p. Dariuszem Struszczakiem, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Ewą Dąbrowską, dyrektorem Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II – p. Joanną Przybylak, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie – p. Agnieszką Bartczak, kierownikiem GOPS ? u p. Martyną Kacprzak, kierownikiem ZGKiM ? p. Rafałem Karolakiem, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Wiolettą Kacprzak i jej zastępcą – p. Aleksandrą Frankiewicz, lokalną pisarką p. Barbarą Garus, rodzicami, dziadkami, społecznością szkolną, po raz kolejny mogła przeżyć  historię sprzed dwóch tysięcy lat, która zmieniła losy świata i ludzi. Misterium Bożonarodzeniowe było niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu dyrektor szkoły Pani Krystyna Grabowska podziękowała za występ młodym artystom i złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne. Wiele ciepłych słów, pełnych uznania skierowali goście, którzy zabrali głos, wręczając upominki dla społeczności szkolnej. Oczywiście niezastąpiona pani Basia Garus odczytała wiersz własnego autorstwa przygotowany specjalnie na dzisiejszą uroczystość – dziękujemy. Pan dyrektor GOK-u  w podziękowaniu za przepiękny spektakl ufundował dla występujących wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi podczas ferii zimowych ? dziękujemy.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content