Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Piątku

W piątek 6 stycznia ulicami Piątku, podobnie jak w wielu miastach naszego kraju, przeszedł Orszak Trzech Króli. Tego typu wydarzenie miało miejsce po raz drugi w historii naszego miasta.

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w kościele p.w. Św. Trójcy w Piątku, które w intencji Miasta i Jego Mieszkańców odprawił Ks. Prałat Stanisław Poniatowski. Po wejściu do kościoła Trzej Królowie złożyli pokłon i dary: złoto, kadzidło i mirrę narodzonemu Jezusowi.

Po nabożeństwie drugi w Piątku Orszak Trzech Króli, w którym wzięło udział kilkuset mieszkańców naszej gminy, przeszedł ulicami Kościelną, Szpitalną, Belwederską, Łęczycką do Rynku pod budynek Urzędu Miejskiego w Piątku. Na schodach Urzędu Burmistrz Krzysztof Lisiecki podziękował mieszkańcom za udział w orszaku i wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Piątku rozdał uczestnikom święta słodki upominek.

Druga część tegorocznego Święta Trzech Króli miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku, gdzie dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku wystawiły piękne jasełka. Występ najmłodszych nagrodzony został głośną owacją publiczności oraz słodkimi upominkami dla małych aktorów oraz publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia – galeria

 

 

Skip to content