Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

„Świeć przykładem” w podstawówce w Piątku

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych ze specjalistą d/s bezpieczeństwa ruchu drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Oddział  Skierniewice nt. bezpieczeństwa na drodze.

Prowadzący uczył pierwszaków jak przechodzić prawidłowo przez jezdnie, jak z niej korzystać. Prowadził rozmowę nt. sygnalizacji świetlnej, apelował, by użytkownicy piesi, rowerzyści nosili odblaskowe kamizelki, nosili odblaski. Uczniowie zadawali pytania, ale także pięknie odpowiadali na pytania prowadzącego  ? zdali egzamin celująco.

Na koniec każdy uczestnik spotkania został obdarowany odblaskiem. ? radość była ogromna. Szkolni milusińscy obiecali, że będą świecili odblaskami i przykładem na ulicy, a kiedy wrócą  do domu opowiedzą wszystko rodzicom i rodzeństwo przypominając im o ważnym obowiązku właściwego zachowania się na drodze oraz noszenia odblasków szczególnie po zmroku, bo to może uratować niejednokrotnie życie.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content