Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Będą budować nowe linie światłowodowe

Szanowni Państwo,
Na obszarze Gminy Piątek rozpoczęliśmy realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, wspierającego budowę sieci światłowodowej w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były wcześniej dostępne. Program objął najtrudniejsze obszary Polski, na które we wcześniejszych naborach nie podpisano umów o dofinansowanie. Projekt będzie zrealizowany w tym roku.

Powstająca w ramach POPC sieć światłowodowa budowana jest w technologii Fiber-To-The-Home (światłowód do domu), która w 100% opiera się na kablach światłowodowych doprowadzanych bezpośrednio do domu lub mieszkania. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do niezawodnych usług światłowodowych (Internet, telewizja w jakości 4K). Co więcej, infrastruktura będzie miała charakter otwarty – oznacza to, że swoje usługi będą mogli oferować na niej różni dostawcy telekomunikacyjni.

Inwestorem projektu jest firma Nexera Sp. z o.o., a generalnym Wykonawcą odpowiedzialnym za działania związane z projektowaniem i budową sieci światłowodowej jest firma NetWork For Futurę S.A. Przedstawiciele będą się kontaktować z mieszkańcami oraz władzami Gminy w celu pozyskania zgód na poprowadzenie sieci światłowodowej przez drogi czy działki prywatne.

Więcej informacji o projekcie dostępnych na stronie inwestora firmy Nexera.

Mapa Gminy Piątek – budowa światłowodu

ulotka

Skip to content