Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wakacje to czas, w którym w większym stopniu niż zwykle, narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zagrożenia. Szczególnie niebezpieczne są te związane ze zjawiskami atmosferycznymi ? m.in. burzami, upałem i wichurami.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa we współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej monitoruje sytuację meteorologiczną na terenie całej Polski.
Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne dostępne są na stronie (https://www.imgw.pl/)  oraz w aplikacji mobilnej IMGW (http://aplikacjameteo.imgw.pl/). Przed zaplanowaną aktywnością na świeżym powietrzu warto sprawdzić prognozę pogody.

Więcej informacji na temat jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/rcb/bezpieczne-wakacje

Skip to content