Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Doposażenie placu zabaw w ramach grantu „Sołectwo na plus”

Na placu zabaw mieszczącym się na działce przy ul. Stodolnianej w Piątku trwają prace związane z realizacją projektu „Aktywny plac zabaw” współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminy Piątek.

Grant „Sołectwo na plus” dla sołectwa Piątek jest jednym z trzech, jakie Gmina Piątek otrzymała z tegorocznego naboru. Pozyskane środki w kwocie 12 tys. zł plus 6 200 zł z budżetu gminy  przeznaczone zostały, zgodnie ze złożonym wnioskiem, na doposażenie placu zabaw przy ul. Stodolnianej. W środę, 10 sierpnia przystąpiono do montażu zakupionych, certyfikowanych urządzeń zabawowych oraz ławek.
Doposażenie placu zabaw dla dzieci w Piątku ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania mieszkańców w zakresie miejsc zabaw i rekreacji dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości. Lokalizacja placu zabaw, przy największym osiedlu mieszkaniowym, nieopodal dwóch przychodni lekarskich obsługujących gminę umożliwi maksymalne wykorzystanie obiektu. Ogrodzony ale jednocześnie otwarty dla wszystkich mieszkańców Piątku plac graniczy również z ?tajemniczym ogrodem? projektem zrealizowanym przez miejscowe przedszkole w ramach przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. Na placu znajdują się też urządzenia siłowni plenerowej wobec tego rodzice, dziadkowie mogą w sposób aktywny spędzić czas mając opieką dzieci.

Ze względu na konieczność związania betonu prosimy o niekorzystanie z zamontowanych ścianek wspinaczkowych i ławek przez najbliższe trzy dni – do 14 sierpnia br.

Kolejne dwa granty „Sołectwo na plus” w kwocie 12 tys. zł każdy otrzymały sołectwa:
– Konarzew – na realizację projektu „Działając razem – zrobimy więcej” polegającego na wykonaniu panelowego ogrodzenia działki Domu Ludowego oraz utwardzonego wjazdu na działkę.
– Piekary” na realizację projektu „Wyposażenie Świetlicy Wiejskiej w Piekarach” polegającego na zakupie i wyposażeniu świetlicy w sprzęt kuchenny oraz naczynia.

Skip to content