Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień Babci i Dziadka w podstawówce w Czernikowie

Mimo, że za oknem chłodne i zimowe dni, to na te dwa słowa: ,,BABCIA? i ,,DZIADEK? na sercu każdych wnucząt robi się cieplej. Kojarzą się one wszystkim z bezgraniczną miłością i dobrocią. Tak wiele im zawdzięczamy!.
W dniu 21 lutego  2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Orła Białego  w Czernikowie szczególnie radośnie obchodziły tegoroczny ,,Dzień Babci  i Dziadka?. W pięknie udekorowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku ,,aktorzy? wystąpili z pięknym programem artystycznym dla swoich wyjątkowych gości.
Najmłodsze dzieci zaprezentowały wachlarz wzruszających piosenek oraz umiejętności tanecznych. Podczas słuchania dawnych melodii Babcie i Dziadkowie mieli możliwość wrócić wspomnieniami do lat swej młodości. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem i radością nagradzali ich brawami.
Uczniowie klas III i IV dla Babć i Dziadków przygotowali inscenizację pięknej baśni H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka?. Udało się im przenieść widzów w zaczarowany świat z naszego dzieciństwa.
Rodzice dzieci ze szkoły przygotowali dla gości słodki poczęstunek. Swoją obecnością uroczystość uświetnili także: Przewodniczący Rady Miejskiej ? Daniel Gorący, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku ? Ewa Dąbrowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku ? Dariusz Struszczak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku ? Martyna Kacprzak, którzy doceniając wkład pracy i czasu zarówno dzieci jak i nauczycielek, złożyli najlepsze życzenia dla Seniorów.
Po części artystycznej pani Dyrektor Agnieszka Bartczak podziękowała wszystkim za przybycie oraz złożyła serdeczne życzenia. Spotkanie upłynęło w ciepłej i miłej atmosferze. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości, wzruszeń i dumy.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content