Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień pszczoły w Konarzewie

W niedzielę, 20 czerwca w Konarzewie odbył się ?Dzień pszczoły ? wydarzenie aktywizujące mieszkańców gminy Piątek poprzez naukę, grę, nabywanie świadomości ekologicznej i zabawę? ? projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie. Wszystko to w ramach realizowanego poddziałania 19.2 objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach programu grantowego realizowanego przez LGD POLCENTRUM w Głownie.  Zadanie współfinansowane ze środków unijnych.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Piątku, pan Krzysztof Lisiecki, LGD POLCENTRUM reprezentowała pani Anita Radzikowska. Uczestnicy wydarzenia, poprzez udział w konkursach, zabawach, animacjach tematycznych dla dzieci, w prelekcji wygłoszonej przez Dominika Szymańskiego ? pszczelarza z zamiłowania, podnieśli swoją wiedzę na temat znaczenia pszczół, które są ważną i nieodłączną częścią ekosystemu. Największą popularnością cieszyła się gra terenowa. Dla uczestników czekały słodkości zakupione w ramach projektu oraz nagrody zasponsorowane przez Tomasz Wasik ENERGOSFERA. Wspólne uczestnictwo w konkursach, biesiadowanie uczestników przy ognisku z kiełbaskami ze śpiewem i gitarzystą, zabawa przy muzyce DJ, zaowocowało integracją mieszkańców. Dziękujemy pani Basi Garus za udział i napisanie na tę okazję wiersza oraz za pszczółki. Nie zabrakło pysznego ciasta, słodyczy, napojów, kawy i herbaty, które były sfinansowane z projektu. Imprezę prowadziła Firma STEREOTYP. Była tez żywa Maskotka Pszczółka.
tekst i foto: Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie

Skip to content