Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień Rodziny w Czernikowie

W poniedziałek, 3 czerwca w Szkole Podstawowej im orła Białego w Czernikowie odbyło się niecodzienne wydarzenie – Dzień Rodziny. Uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Piątku – Anna Matusiak. Cała społeczność szkolna z ogromną przyjemnością powitała Wspaniałego Gościa w naszej szkolnej rodzinie. Następnie wszyscy wspólnie świętowaliśmy Dzień Rodziny, zwłaszcza, że atrakcji nie brakowało.

Najpierw przedszkolaki i uczniowie klasy II i III w oryginalny sposób zaprezentowali utwór „Rzepka”, później zatańczyli i złożyli piękne życzenia Mamusiom i Tatusiom  z okazji ich święta, a także wręczyli im drobne upominki. Po części artystycznej odbyły się niezwykłe animacje oraz liczne gry i zabawy. Dzieci oraz ich rodzice zmierzyli się w takich konkurencjach jak: wyścig z taczką, rzut kaloszem, puszczanie baniek mydlanych czy malowanie tatuaży z brokatem. Ponadto wszyscy chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni. Mogli też skosztować przepysznych ciast, deserów, lodów, kiełbasek z grilla, waty cukrowej i popcornu. Podczas obchodów Dnia Rodziny odbyło się także podsumowanie programu „Trzymaj formę”. Z tej okazji uczniowie klas VI-VIII przygotowali piękną gazetkę i broszury oraz prezentację nt. zdrowego stylu życia , aktywności fizycznej i chorób współczesnego świata. Ponadto przeprowadzili debatę nt. „Wpływ ruchu na funkcjonowanie mózgu”. Na zakończenie odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców klas III-VIII. Uczniowie grali systemem każdy z każdym. Po zaciętej i wyrównanej walce oraz grze fair play klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Kategoria dziewcząt:
I miejsce – klasa 8
II miejsce – klasa 5 – 6
III miejsce – klasa 7

Kategoria chłopców:
I miejsce – klasa 8
II miejsce – klasa 5
III miejsce – klasa 7
IV miejsce – klasa 6
V miejsce – klasa 3
VI miejsce – klasa 4

Po rozgrywkach sportowych pani Dyrektor wręczyła zawodnikom medale, dyplomy oraz nagrody. Uroczystość przebiegła w cudownej, rodzinnej atmosferze i sprawiła wszystkim uczestnikom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content