Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień życzliwości w podstawówce w Czernikowie

W dniu 21 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie obchodzono Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu. Celem było uwrażliwienie na wzajemną życzliwość, wzbudzenie pozytywnych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do czynienia dobra. Wydarzeniem chciano podkreślić jak ważna jest dla każdego człowieka potrzeba szacunku, serdeczności, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Do tego dnia uczniowie przygotowali się wcześniej. Na zajęciach świetlicowych rozmawiano na temat życzliwości, zaś młodsze klasy wysłuchały bajki pt. ?Kraina Życzliwości?. Klasa VI zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Joanny Śliwińskiej.  Uczniowie pokazali, że życzliwość w szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Szkoła mieniła się uśmiechami i ciepłem żółtego koloru, dominującego tego dnia w ubiorach uczniów, nauczycieli oraz dekoracji. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Życzymy wszystkim serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka uśmiechem i radością.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content