Gminne eliminacje konkursu „Pięknie być człowiekiem”

W czwartek, 11 kwietnia 2024 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Piątku odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży – „Pięknie być człowiekiem”. Organizatorem eliminacji była Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Piątek. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 40 recytatorów. Uczestniczki i uczestnicy w tej edycji musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem recytacji tekstów, których tematem przewodnim jest empatia, życzliwość, szacunek i dobroć.

Jury w składzie: Pani Renata Lepalczyk, Pani Barbara Garus, Pani Regina Bednarek, Pani Ewa Garus i Pan Dariusz Struszczak, przyznało następujące nagrody:

W kategorii I (klasy I – III)
1. miejsce – Klaudia Gamrowska, kl. II (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku).
2. miejsce – Karina Baranowska, kl. III (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku).
3. miejsce – Antoni Milczarek, kl. III (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie).

W kategorii II (klasy IV – VI)
1. miejsce – Jakub Kacprzak, kl. V (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku).
2. miejsce – Julia Kmieciak, kl. V (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku).
3. miejsce – Amelia Tadeusiak, kl. VI (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku).

W kategorii III (klasy VII– VIII)
1. miejsce – Weronika Rzeźniczak, kl. VII (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie).

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia dla:
– Natalii Kmieciak, kl. III (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku),
– Blanki Kowalskiej, kl. I (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku),
– Wiktorii Dylik, kl. IV (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku),
– Jolanty Janczak, kl. VI (Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku),
– Wiktorii Kameckiej, kl. IV (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czernikowie).

Wszystkim uczestnikom gratulujmy i składamy słowa uznania.

Serdeczne podziękowania składam osobom, które z zaangażowaniem przygotowały dzieci i młodzież do konkursu. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczestników sprawowały panie: Regina Bednarek, Joanna Wojtak, Maria Tomalak, Agnieszka Bartczak, Ewa Garus, Monika Kaczorkiewicz, Marzena Skowron, Magdalena Wróblewska, Wanda Grabarek, Milena Wojtczak i  Marzena Sukiennik. Bardzo dziękuję Burmistrzowi Piątku za pomoc w organizacji konkursu i słodki upominek dla uczestników oraz  Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku za pomoc w przygotowaniu nagród – komentuje Katarzyna Skopiak, dyrektor biblioteki w Piątku.

Zdobywcy I i II miejsc będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Eliminacje powiatowe odbędą się 23 maja 2024r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy. Życzymy kolejnych sukcesów!