Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informatyka bez granic = nauka + dobra zabawa!

W dniu 16 marca 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku po raz czwarty odbyły się zajęcia w ramach projektu ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi trenerami Politechniki Łódzkiej.
Zajęcia, podobnie jak poprzednie, dostarczyły uczniom wielu emocjonujących przeżyć.  Po raz pierwszy mieli oni okazję programować samodzielnie zbudowane bloki. Używali do tego celu tabletów wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie.
Dlaczego warto uczyć się programowania? Odpowiedź jest jasna i prosta ? jest to ciekawe, wspiera kreatywność, uczy logicznego myślenia i  rozwiązywania problemów, ale przede wszystkim dzięki znajomości programowania dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat. Należy także przyzna, że jest to  dobra zabawa! – zgodnie komentują zajęcia uczniowie i nauczyciele.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content