Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informatyka bez granic – zbliża się finał projektu

Przygoda uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piątku z projektem ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?  dobiega końca. We wtorek, 8 czerwca, po raz czternasty odbyło się w szkole spotkanie ze specjalistami z zakresu programowania oraz kodowania.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku poprzez udział w działaniach dydaktycznych, służących rozwijaniu wśród uczestników kompetencji pozwalających na aktywizację społeczną, poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwój zainteresowań, jak i pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej. Zajęcia w ogromnym stopniu przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych, rozwijania pasji i talentów z dziedzin pokrewnych (Matematyki, Robotyki), wzbogacania oraz odkrywania nowych obszarów zainteresowań, zaspokajania ciekawości poznawczej oraz popularyzacji nauki, w szczególności w zakresie szeroko rozumianej Informatyki.

Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi zajęcia  trenerami  Politechniki Łódzkiej. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: ?Informatyka bez granic?, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie ostatniego spotkania, po wielu tygodniach zmagań z budowaniem robotów, programowaniem oraz kodowaniem ich, nadszedł czas na podsumowanie. Prowadzący zajęcia, w osobach: p. Tarasa Pańskiego oraz p. Sebastiana Biedronia, przygotowali dla uczniów testy sprawdzające wiedzę. Okazało  się, że uczestnicy nie mieli z jego rozwiązaniem najmniejszych problemów. Nauka przez zabawę, jakiej doświadczali uczniowie w ostatnich tygodniach okazała się bardzo owocna. Szkoda tylko, że to co dobre tak szybko się kończy?

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content