Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Trzecioklasiści z Piątku zwiedzali Toruń

We  wtorek, 8 czerwca 2021 r. dzieci z klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pojechały na  wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było zwiedzanie miasta związanego z postacią Mikołaja Kopernika, poznanie toruńskich legend oraz udział w warsztatach wypieku pierników.

Najpierw, dzieci uczestniczyły w warsztatach wypieku pierników w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu. Po zapoznaniu się z procedurą powstawania pierników, wielością i specyfiką przypraw oraz innych składników dzieci z zapałem przystąpiły do wyrabiania ciasta. Następnie pierniki zostały upieczone w piecu. Kiedy ciasteczka wystygły, każde dziecko otrzymało swój piernik na pamiątkę. Pod koniec warsztatów odbył się jeszcze pokaz ręcznego ozdabiania pierniczków.

Po obiedzie grupa wyruszyła na zwiedzanie miasta. Spacer nadwiślanym bulwarem, ruiny zamku krzyżackiego, krzywa wieża, piękne wysmukłe  kamieniczki oraz  legenda o toruńskim osiołku i żabach dostarczyły młodym turystom z Piątku wielu niezapomnianych wrażeń. Ostatnim punktem programu wycieczki był seans w planetarium poświęcony budowie makrokosmosu. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach wyświetlany pokaz gwiazd, planet, kosmosu oraz galaktyki.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content