Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kampania ?Wybieraj bezpieczną żywność? – II edycja, 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy uprzejmie informuje, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności prowadzi II edycję Kampanii ? Wybieraj Bezpieczną żywność?, mającą na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki (ze szczególnym uwzględnieniem misji EFSA) w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcenia obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.

Kampania skierowana jest głownie do obywateli UE w wieku 25 ? 45 lat ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców. Kampania ma na celu pomóc obywatelom w krytycznym myśleniu o ich codziennych wyborach żywieniowych. Aby w pełni delektować się jedzeniem, musimy mieć pewność, że jest ono bezpieczne. Dzięki nauce możemy być spokojny! Żywność dostępna na polskim rynku jest bezpieczna. Są produkty bardziej i mniej wartościowe pod względem odżywczym, ale wszystkie są bezpieczne.

Tematy kampanii na rok 2022 1. Suplementy diety. Cel kampanii w obszarze suplementów diety: zwiększenie wiedzy Polaków nt. suplementów diety, ich definicji, różnic pomiędzy nimi a lekami OTC.

Suplementy to nie leki to środki spożywcze mające na celu uzupełnienie codziennej, słabo zbilansowanej diety. Pełnią funkcje odżywcze lub wspomagające działanie organizmu. Nie mają właściwości leczniczych czy zapobiegających chorobie.
Suplementy w liczbach.
? 72% Polaków deklaruje spożywanie suplementów diety, z czego prawie połowa robi to regularnie.
? 27% Polaków potrafi poprawnie zdefiniować suplementy diety.
? 37% Polaków jest przekonanych, że suplementy diety są testowane pod względem skuteczności

więcej >>>

 

Skip to content