Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolejne zajęcia Informatyki bez granic

We wtorek, 9 marca 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku po raz trzeci odbyły się zajęcia w ramach projektu ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi trenerami Politechniki Łódzkiej.

– Dzisiejsze zajęcia dostarczyły nam wielu emocjonujących przeżyć. Samodzielne, grupowe tworzenie interaktywnych bloków wyposażonych w czujniki bardzo nas zaciekawiło. Co więcej, zbudowane przez nas pojazdy zostały wystawione na próbę. Zadaniem każdej z grup było pokonanie pojazdu konstruktorów z przeciwnej grupy, polegające na odpowiednim sterowaniu urządzeniem, a w konsekwencji usuniecie go poza wyznaczone pole.  Emocje sięgały zenitu – komentują zajęcia uczniowie.

Nauczyciele wtórowali swoim uczniom w informatycznych zmaganiach, ciesząc się ich ogromną radością, zaangażowaniem i  pasją z jaką uczestniczą w cotygodniowych informatycznych spotkaniach.

Skip to content