Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Konkurs ortograficzny w Czernikowie

W piątek, 14 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez panie: Ewę Garus, Ewelinę Kucharską , Jolantę Barylską i Joannę Śliwińską  w ramach Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego. Wzięli w nim udział uczniowie  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty oraz z podstawówki w Czernikowie.  Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: klasy III – IV, klasy V- VI, klasy VII – VIII.  Jury w składzie: p. Anita Filipczak – Białkowska, p. Grażyna Mikołajczyk, p. Ewa Garus, p. Ewelina Kucharska i p. Jolanta Barylska  przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

– w kategorii klas III – IV
I miejsce – Wiktoria Kamecka ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie
II miejsce – Oliwier Bartczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty
III miejsce – Miłosz Jagiełło ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie

– w kategorii klas V – VI
I miejsce – Witold Białkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty
II miejsce – Mateusz Waliszewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty
III miejsce – Konrad Wróblewski ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie

– w kategorii klas VII – VIII
I miejsce – Maja Rogozińska  ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie
II miejsce – Amelia Frątczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty
III miejsce – Marta Antczak ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie

Konkurs upłynął w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  i ich  nauczycielom za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content