Krzysztof Lisiecki – Burmistrz Piątku do Mieszkańców!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Piątek!

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terenie całego kraju Rząd w Polsce wprowadził stan epidemii. Wiąże się on z kolejnymi restrykcjami i utrudnieniami, które prosimy bezwzględnie przestrzegać.

Na terenie naszej gminy, z dotychczas posiadanych informacji wiemy, że nie wykryto przypadku zakażenia koronawirusem.
Apeluję jednak do Państwa o przestrzeganie zasad zachowania się i higieny, które zminimalizują ryzyko zakażenia:
– myjmy twarz i ręce, dezynfekujmy je
– przestrzegajmy dwumetrowej odległości w kontaktach z innymi ludźmi
– nie spotykajmy się w większych grupach – maksymalnie 2 osoby
– nośmy maseczki, okulary i rękawiczki oraz zakładajmy je przed wejściem do banku, sklepu, na pocztę, czy do ośrodka zdrowia oraz innych tego typu miejsc,
– ograniczajmy swoje wyjścia z domu do niezbędnego minimum i sytuacji absolutnie koniecznych, ograniczmy czas tych wyjść. Najlepiej bez potrzeby nie wychodźmy z domu.

Takim postępowaniem chronimy siebie i swoich najbliższych, jak również tych bez których w obecnej chwili nie możemy funkcjonować. Pamiętajmy o ludziach chorych, starszych i samotnych – pomyślmy, czy nie potrzebują naszej pomocy. Nie zapominajmy także o zwierzętach.

Dziękuję Wszystkim tym, którzy w tym trudnym czasie muszą pracować i wypełniać swoje obowiązki służbowe.

Wszelkie informacje na temat ochrony przed wirusem znajdziecie Państwo m.in. na naszej stronie internetowej oraz we wszystkich środkach masowego przekazu.

Krzysztof Lisiecki
Burmistrz Piątku