Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Laureatki Ogólnopolskiego Wyróżnienia z podstawówki w Piątku

W sobotę 8 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku – Klaudia Gałązka kl. VI a, Jakub Stróżewski kl. VIII b, Krzysztof Wasielewski kl. VIII b oraz Konrad Schultz kl. VIII b pod opieką p. dyrektor Krystyny Grabowskiej i nauczyciela wychowania fizycznego p. Aleksandry Raj uczestniczyli w niezwykłej uroczystości na Jasnej Górze w Częstochowie.
Tutaj pani dyrektor Krystyna Grabowska wraz z nauczycielką wychowania fizycznego panią Aleksandrą Raj otrzymały Ogólnopolskie Wyróżnienie za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play. Nagroda została przyznana przez Kapitułę Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie na wniosek środowisk sportowych, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji.
Uroczystości rozpoczęły się w auli im Jana Pawła II na Jasnej Górze. Do sanktuarium przybyło łącznie kilkaset osób. Ogólnopolskie Wyróżnienia otrzymali: dyrektorzy szkół, prezesi, samorządowcy, politycy, trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play z całej Polski. Jak zaznacza Jerzy Drynda, sekretarz generalny Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie, w spotkaniu uczestniczą przedstawiciele różnych dziedzin sportowych. ?Mówimy o wszystkich dziedzinach sportu, tu nie ma jakiegoś zawężenia co do piłki nożnej, czy do innej dziedziny, tu są wszyscy, i judocy, i bokserzy, i piłkarze, koszykarze, siatkarze, wszystkie dyscypliny sportowe, a przede wszystkim to są ludzie sportu, którzy, aby ten sport mógł funkcjonować, muszą stworzyć ku temu warunki”. Dziękował i gratulował laureatom sukcesu prosząc o dalsze kontynuowanie tak wspaniałych praktyk na rzecz sportu, na rzecz dobra i rozwoju fizycznego i psychicznego młodego pokolenia.
O godz. 11.00 w jasnogórskiej bazylice Mszy świętej w intencji pielgrzymów przewodniczył ks. Mirosław Mikulski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego.
– Miło było nam uczestniczyć w tej uroczystości tym bardziej, że uhonorowano pracę szkoły poprzez sport, a należy przyznać, że działań w tym zakresie jest w naszej szkole ogrom. Ponadto szkoła osiąga każdego roku wiele osiągnięć, sukcesów sportowych. Miło, że środowiska sportowe zauważyły pracę naszej Szkoły w tym zakresie. Dziękujemy za to wyjątkowe Ogólnopolskie Wyróżnienie Kapitule Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie – komentuje wydarzenie Krystyna Grabowska , dyrektor szkoły w Piątku.
Gratulujemy!

Skip to content