Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Leczenia antyretrowirusowego dla uchodźców

W obliczu dramatu wojny na terytorium Ukrainy i związanymi z tą sytuacją wyzwaniami w obszarze zdrowia publicznego, Krajowe Centrum ds. AIDS przekazuje poniżej najpotrzebniejsze informacje dotyczące leczenia antyretrowirusowego (ARV), opieki i wsparcia dla uchodźców wojennych zakażonych HIV lub chorych na AIDS. W obliczu kryzysu takiego jak wojna, HIV często może wydawać się problemem mniej ważnym, niż dostępność wody, schronienia czy potrzeba działań ratunkowych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że wśród uchodźców wojennych przybywających do naszego kraju będą także osoby które potrzebować będą natychmiastowej terapii antyretrowirusowej. Ukraina dotknięta jest drugą co do wielkości epidemią zakażeń HIV we wschodniej Europie i środkowej Azji, z liczbą osób żyjących z wirusem sięgającą około 350 tys.

Szczegółowe informacje – do pobrania

Skip to content