Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lekcja biologii w ZOO i Orientarium

Uczniowie klas V b, VI a oraz VI b pod opieką nauczycieli: Magdaleny Siudy, Barbary Wasiak i Iwony Urbanek, w ramach lekcji biologii, zwiedzali ZOO i Orientarium w Łodzi. Mogli przyjrzeć się zwierzętom i roślinności świata przyrody Azji Południowo-Wschodniej. Uczniowie w dwóch grupach oprowadzani byli  przez  przewodników, którzy udzielili ciekawych informacji o zwierzętach np. faunie mórz i oceanów z rekinami, płaszczkami, rafą koralową i rybami sprowadzonymi całego świata. Widzieli również zamieszkujące Orientarium: słonie indyjskie, bawoły anoa, makaki, gawiale, orangutany, niedźwiedzie malajskie, binturongi, langury i gibony.

Wycieczka była dla uczniów żywą lekcją biologii, która dostarczyła wiele emocji i przeżyć, a także cennych informacji na temat świata organizmów egzotycznych. Uczniowie i nauczyciele są pod wielkim wrażeniem i zachęcają innych do takiej formy nauczania i uczenia się.
Zdobyta w taki sposób wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci – zapewniła Iwona Urbanek, nauczyciel biologii.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content