Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski

W środę, 6 czerwca w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. ?Rodzina w poezji dziecięcej?.
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku reprezentowała dwójka dzieci – Amelka Nowakowska i Wiktor Gawryszczak z grupy ?Wesołe Żabki?. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie ich zdolności recytatorskich. Ponadto była to wspaniała okazja do integrowania społeczności przedszkolnej, uczenia rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz wzmacniania więzi rodzinnych.
W konkursie wzięło udział 15 dzieci, m.in. z łęczyckich przedszkoli, Góry Św. Małgorzaty oraz Piątku. Przedszkolaki recytowały wybrany wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką i odpowiednią modulacją głosu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Miło nam poinformować, iż I miejsce w konkursie zdobyła Amelka Nowakowska za wiersz Jana Brzechwy ?Samochwała?, a wyróżnienie otrzymał Wiktor Gawryszczak za recytację wiersza Juliana Tuwima ?Bambo?.
Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Jeszcze raz gratulujemy dzieciom odwagi, podjęcia trudu i pięknych wystąpień oraz życzymy dalszych sukcesów.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content