Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mikołajkowy obiad w podstawówce w Czernikowie

W środę, 6 grudnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki zasiedli do wspólnego, mikołajkowego obiadu. Był to czas, w którym nie tylko wszyscy razem spożywali gorący i pyszny posiłek, ale mogli cieszyć się bliskością kolegów, koleżanek i przyjaciół, wysłuchać kolęd i pastorałek, radować się z upominków ufundowanych przez radę pedagogiczną oraz restaurację „Jagódka” oraz włączyć się w akcję charytatywną dla potrzebujących dzieci.

Posiłki zostały przygotowane i dostarczone przez restaurację z domowymi obiadami „Jagódka” z Łowicza, a dochód uzyskany z zamówionych posiłków będzie przeznaczony dla podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie. Jest to kolejna akcja, w której społeczność szkolna w Czernikowie wzięła udział. Wcześniej uczestniczyła w zbiórce owoców i warzyw, a także darów (artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe) dla wychowanków z Mocarzewa.

Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, Przyjaciołom Szkoły oraz restauracji „Jagódka ” za życzliwość, bezinteresowną pomoc i wielkie serce. Jesteśmy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy dar, który ofiarujecie Państwo potrzebującym. Kto daje, ten podwójnie otrzymuje.
Koordynatorem akcji była pani Beata Mikołajczyk – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content