Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mistrz karate z piątkowskiej podstawówki

W dniu 23 kwietnia 2022r., w Poddębicach odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Karate UWK. Startowało 200 zawodników z klubów reprezentujących 3 nurty karate: Tradycyjny, Generalny i Karate Combat.

Zawodnicy od 6 roku życia rozgrywali pojedynki w konkurencjach indywidualnych: Kato indywidualnym, kumite indywidualnym, karate combat oraz w konkurencjach drużynowych. Młodzi sportowcy z ogromnym i niesamowitym profesjonalizmem zaprezentowali swoje umiejętności. Podczas zawodów był niezwykle wysoki poziom. Można było podziwiać efektywne walki przy ogromnych emocjach zarówno widzów jak i zawodników. W tych Mistrzostwach Polski startowali także zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate ?IPPON?. Wśród nich był także uczeń klasy VI b ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku. Szymon Frankiewicz. Zdobył złoto zajmując I miejsce w kumite Shobu Nihon.

Szymonie – wielkie słowa uznania! Gratulujemy Tobie tego sukcesu!  Życzymy dalszych osiągnięć sportowych!

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content