Młodzież Zapobiega Pożarom – eliminacje powiatowe

W czwartek, 21 kwietnia 2022 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Łęczycy, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?. Organizatorami XLIV edycji turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

W trzech grupach wiekowych udział wzięło łącznie 13 uczestników, których oficjalnie przywitali bryg. Marcin Adamiak- Komendant Powiatowy PSP w Łęczycy oraz Pan Wojciech Zdziarski ? wicestarosta łęczycki i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy, Po części pisemnej do ścisłego finału zakwalifikowały się po trzy osoby z każdej grupy wiekowej.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV)
1. Patryk Janczak ? Szkoła Podstawowa w Górze Św. Małgorzaty.
2. Jakub Kacprzak ? Szkoła Podstawowa w Piątku.
3. Jolanta Janczak ? Szkoła Podstawowa w Piątku.

Grupa II (uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII)
1. Michał Cybulski ? Szkoła Podstawowa w Górze Św. Małgorzaty.
2. Piotr Pałka ? Szkoła Podstawowa w Piątku.
3. Jan Piech ? Szkoła Podstawowa w Piątku.

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych)
1. Robert Kubiak ? ZS im J. Grodzkiej w Łęczycy.
2. Bartosz Kamiński – ZSMR w Piątku.
3. Bartłomiej Matusiak ? ZSMR w Piątku.

Nagrody oraz dyplomy wszystkim uczestnikom wręczyli:

– Pan Wojciech Zdziarski ? wicestarosta łęczycki oraz jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy,
– st. kpt. Marcin Kornat ? przewodniczący komisji, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy,
– druh Bogusław Foks – członek komisji,
– druh Józef Krysztofiak – członek komisji.

W przerwie turnieju dla każdego uczestnika czekał poczęstunek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie turniejem, zwycięzcom gratulujemy, życząc powodzenia w eliminacjach wojewódzkich XLIV OTWP pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?.

źródło: KP PSP w Łęczycy