Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Najmłodsi pasjonaci informatyki z podstawówki w Piątku

We wtorek, 2 marca w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się drugie dwugodzinne spotkanie uczniów każdej z klas I ? III z robotyką, które przebiegało pod okiem trenerów Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej: p. Tarasa Pańskiego i p. Sebastiana Biedronia oraz nauczycieli piątkowskiej podstawówki.

Podczas zajęć uczniowie rozwijają wiedzę i umiejętności informatyczne, a nauczyciele doskonalą swoje umiejętności w TIK. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku uczestniczy w półrocznym projekcie ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?, realizowanym przez konsorcjum: Politechnika Łódzka (lider), Stowarzyszenie I love Math i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Projekt jest dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Wszyscy uczniowie nie mogli się doczekać tego spotkania i z ogromną radością, zaangażowaniem i  pasją przystąpili do zajęć. Dzisiaj tworzyli algorytmy za pomocą klocków multimedialnych Makeblock: Neuron – komentuje zajęcia Krystyna Grabowska, dyrektor SP w Piątku.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content