Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Serwis e-budownictwo

Trwają prace nad cyfryzacją procedur inwestycyjno-budowlanych.  Na drugą połowę września planowane jest wejście w życie zmian legislacyjnych, które umożliwią pełne wykorzystanie serwisu e-budownictwo. Wprowadzeniu nowych rozwiązań cyfrowych będzie towarzyszyć kampania informacyjna, której celem będzie zachęcenie inwestorów do korzystania z serwisu. Jednak już dzisiaj gorąco namawiamy Państwa do zapoznania się z serwisem e-budownictwo.

Obecnie, w pierwszej fazie po uruchomieniu, generator na stronie e-budownictwo służy inwestorom tylko do wypełnienia i pobrania wybranego formularza. Tak przygotowany wniosek na razie może być dostarczony do organu administracji w dotychczasowy sposób. Ale już jesienią będzie można podpisać go podpisem zaufanym lub elektronicznym i przesłać do organu administracji architektoniczno-budowlanej lub nadzoru budowlanego za pośrednictwem serwisu e-budownictwo.

Skip to content