Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Obchody Światowego Dnia Autyzmu w Szkole Podstawowej w Piątku

W środę 3 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Piątku  odbyły się obchody Światowego Dnia Autyzmu.  Celem akcji było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W ten sposób cała nasza społeczność pokazała solidarność z osobami z autyzmem. Głównym punktem uroczystości była pantomima ?Bajka o niebieskim ptaku?, którą wraz z nauczycielami przygotowali uczniowie klasy V c i VI a pod opieką p. B. Szymczak, p. A. Sobór, p. J. Charusty, p. M. Wróblewskiej.
Odbyło się także rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego ?Autyzm ? jestem inny, a jednak taki sam?. Uczniowie wykonali przepiękne pracy plastyczne, za które otrzymali dyplomy i nagrody. Uczniowskie wytwory można je podziwiać na wystawie środowiskowej na parterze szkoły.  Obchody  zakończyły się debatą  środowiskową nt.? Autyzm  – nie oceniaj?, w której wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele. Serdecznie dziękujemy za wspólne działania na rzecz osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content