Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ostatni egzamin ósmoklasistów

Czwartek 18 czerwca to ostatni dzień sesji egzaminacyjnej ósmoklasistów. W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku egzamin z języka obcego pisało 44 uczniów (co stanowi 100 % piszących). Egzamin przeprowadzono w czterech salach przygotowanych zgodnie z wytycznymi GIS, MEN, CKE oraz procedurami organizacji i przebiegu egzaminu ósmoklasisty.

Z informacji, które podało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wynika, że aż 95,7 proc. ósmoklasistów wybrało język angielski. Język angielski cieszy się największą popularnością wśród zdających.

Pan Krzysztof Lisiecki, Burmistrz Piątku zaopatrzył wszystkich zdających egzamin w maseczki ? dziękujemy za troskę – poinformowała pani Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

Ostatni z egzaminów ósmoklasisty – z języka angielskiego, w podstawówce w Piątku, przebiegał zgodnie z procedurami bez zakłóceń,  z zachowaniem należytego bezpieczeństwa epidemicznego. Uczniowie zakodowali swoje prace, nakleili naklejki. Następnie o godzinie 9.00 w skupieniu i z zaangażowaniem zmierzyli się z testem z języka angielskiego. Przyszli absolwenci szkoły podstawowej mieli do wykonania 14 zadań. Pierwszą część stanowiło słuchanie, na podstawie których należało zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi w czterech pierwszych zadaniach. Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z kolejnymi zadaniami dokonując wyboru właściwej odpowiedzi lub uzupełniając luki w zdaniach. Ostatnie zadanie polegało na napisaniu krótkiej wypowiedzi na podany temat. Na rozwiązanie uczniowie mieli 90 minut.

Zespól nadzorujący czuwał nad prawidłowością przebiegu egzaminu. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia, które przekażą uczniom klas VIII.

A teraz cóż, już napisaliście, więc życzymy  wyników najlepszych jakie możecie osiągnąć, każdy na miarę swoich możliwości i oczekiwań – dodaje pani dyrektor.

tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content